Mam na imię Dominika. Gdy miałam 10 lat urodziła się moja pierwsza siostrzenica. Właśnie wtedy narodziło się we mnie zamiłowanie do dzieci. Pochodzę z rodziny wielodzietnej, mam ósemkę rodzeństwa oraz liczne grono siostrzeńców i bratanków. Radość, wynikająca z udziału w ich wychowaniu, nakierowała mnie na wybór ścieżki zawodowej, związanej z opieką nad małym dzieckiem. Należę do osób, które są troskliwe i wrażliwe – myślę, że te dwie cechy charakteru idą w parze. Mimo młodego wieku jestem już pewna, że chcę pracować z małymi dziećmi: teraz i w przyszłości. Planuję odbyć certyfikowany kurs na opiekuna małego dziecka w żłobku i dalej rozwijać się zawodowo.

W żłobku „Radosne Dzieciaki” na Mokotowie codziennie uczę się czegoś nowego, zarówno od dzieci jak i bardziej doświadczonych koleżanek. Te nowe doświadczenia wzbogacają mnie zarówno jako człowieka, jak i opiekunkę. Praca, w której codziennie mogę podziwiać rozwój dzieci jest pracą moich marzeń. Momenty, kiedy maluchy zaczynają chodzić, mówić, czynić niezwykłe postępy w zwykłym, codziennym życiu, dają mi dużą satysfakcję i motywują do dalszej pracy, zgłębiania sekretów świata najmłodszych oraz gromadzenia profesjonalnej wiedzy o rozwoju dziecka. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że praca, którą obecnie wykonuję, jest moją pasją. Odczuwam silną, wewnętrzną motywację do poszukiwania informacji przydatnych w opiece nad dziećmi – chciałabym lepiej zrozumieć naszych wychowanków. Ich prawdziwa radość zachęca mnie do stałych poszukiwań, w jaki jeszcze inny, ciekawy sposób, możemy spędzać wspólny czas.

Zajęcia sensoryczne, tak bardzo obecnie modne, początkowo przerażały mnie swoją elitarnością i stopniem skomplikowania. W żłobku okazało się, że to nic innego, niż wspaniałe pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem przy użyciu różnych domowych narzędzi, które moje koleżanki codziennie proponują maluchom: poznawania kształtów makaronów, różnorodne odczucia związane z dotykaniem materiałów o różnych fakturach, malowanie rączkami i nóżkami, prace plastyczne przy wykorzystaniu motoryki małej, sensoryczne masaże i ścieżki zdrowia 😊 To wszystko jest takie proste i oczywiste!