Mam na imię Kamila. Praca w żłobku „Radosne Dzieciaki” na Mokotowie jest moim pierwszym, oficjalnym doświadczeniem zawodowym w branży opieki nam dzieckiem do lat 3. Dotychczas opiekowałam się małymi dziećmi jedynie w swojej rodzinie. Rekomendacje matek w moim najbliższym otoczeniu skłoniły żłobek do przyznania mi kredytu zaufania i szansy na rozwój osobisty w opiece nad żłobkowymi podopiecznymi.

Praca z maluchami jest pracą moich marzeń. Opiekunka dziecięca to zawód z którym wiąże swoją przyszłość. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” Ta myśl Janusza Korczaka jest moją myślą przewodnią w każdym dniu pracy i opieki nad dziećmi.

W pracy zawodowej stawiam na swobodną zabawę i zawsze staram się być spontaniczna. Stawiam także na jak najczęstsze oswajanie dzieci z muzyką – nie tylko typowe piosenki dziecięce, ale także uwrażliwienie na piosenki wyciszające czy muzykę klasyczną. Jestem zdania, że nawet najprostsza komunikacja z dziećmi pozwala nam, dorosłym, małymi krokami coraz lepiej zrozumieć ich spojrzenie na świat.

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie.” Z kolei ta myśl jest moją puentą na każdy dzień spędzony z dziećmi.

Największym atutem mojej pracy jest codzienna możliwość dostrzegania i przekazywania rodzicom postępów, które czynią nasi mali podopieczni. Możliwość obserwowania tych wspaniałych uśmiechów, pocieszenia w przykrej sytuacji, rozmowa a przede wszystkim nauka przez zabawę – dają mi ogromną satysfakcję. W planach związanych z zawodem opiekunki dziecięcej mam rozpoczęcie studiów w kierunku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Obecnie  jednym z moich sukcesów jest ukończenie 30h kursu wraz z praktykami na opiekunkę dziecięcą.